29.8 C
Skopje

Xhaferi përkujtoi Abdilaqim Ademin në katër vjetorin e vdekjes së tij

Kryeparlamentari Xhaferi sot ka përkujtuar mikun e tij, Abdilaqim Ademi në katër vjetorin e vdekjes.
“Përkujtoj me ndjenjë të thellë dhimbjeje shokun tonë të dashur, njeriun zemërgjerë, politikanin mendjemprehtë dhe bashkëpartiakun besnik, të respektuarin Abdilaqim Ademi – Qimon tonë, gjurmët, fytyra dhe vepra e të cilit do të vazhdojnë të jetojë në ne përgjithmonë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ty!”

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...