20.8 C
Skopje

Sot shënohet katër vjetori i ndarjes nga jeta të Abdilaqim Ademit

Sot, në fshatin Shemshovë do të mbahet homazh në përkujtim të jetës dhe veprës së Abdilaqim Ademit, me rastin e 4 vjetorit të ndarjes së tij fizike nga kjo botë.

Në homazh pritet të jenë të pranishëm kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi dhe bashkëpunëtorë të afërt të tij, familjarë dhe bashkëfshatarë.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...