32.8 C
Skopje

Kontratat në vepër, Teuta Arifi në Click plus: Bilall Kasami keqpërdori listën, i etiketoi edhe rastet sociale

Ish kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi e ftuar në emisionin debativ Click plus ka theksuar se Kasami nuk ishte i gatshëm për komunën e Tetvoës sepse në 100 ditë ai dështoi. Arifi foli edhe për kontratat në vepër të cilat ishin lidhur gjatë mandatit të saj.

“Në atë listë ka aq shumë persona të cilët nuk kanë qenë që kanë marrë kontratë nga komuna, ata mund të kenë qenë anëtarë të ndonjë komisioni. Nxjerrja e këtyre emrave nuk është e saktë sepse kjo është një listë e shtrembëruar. Gjithmonë kam diskutuar me lista në emisione por sot nuk është detyrë e imja të dalë me lista. Ata të cilët kanë dalë në lista janë të diskridituar. Janë etikuar shumë prej tyre dhe nga ata ka të cilët kanë marrë edhe paga sociale”, theksoi Teuta Arifi.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...