29.8 C
Skopje

Kontratat/Arifi në Click plus: Në listë dhe edukatore, nuk kam lejuar që presidenti të çojë në shkollë fëmijët me nevoja të veçanta

Ish kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi e ftuar në emisionin debativ Click plus ka theksuar se Kasami nuk ishte i gatshëm për komunën e Tetvoës sepse në 100 ditë ai dështoi. Arifi foli edhe për kontratat në vepër të cilat ishin lidhur gjatë mandatit të saj.

“Jam ndjerë tepër keq që kryetari aktual i keqpërdori familjarët e UÇK për të cilët ne të gjithë në komunë bashkërisht kemi vendosur që tu shpërndahen ndihma. Respekti im maksimal për ato familje dhe jo keqpërdorime siç bëri Kasami.Çdokush që ka qenë i angazhuar në komunë e ka bërë punën e vet dhe ka dhënë rezultatet e pritura. Nuk ka raste se siç thonë kanë marrë paga dhe nuk kanë ardhur në punë. Personat varësisht prej buxhetit të komunës janë angazhuar me punë. Jam mirënjohëse edhe për edukatorët special të cilët janë kujdesur për fëmijët me nevoja të veçanta dhe nuk kam lejuar që presidenti i vendit të vijë të çojë për dore në shkollë fëmijë me nevoja të veçanta”, theksoi Arifi.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...