22.8 C
Skopje

Grubi jep informacione nga seanca e 14-të e Qeverisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka shpërndarë informacione nga seanca e 14-të e Qeverisë.

Më poshtë i keni infot nga statusi i Grubit:

Seanca e 14-të e Qeverisë rezultoi me:

✅ aprovimin e fillimit të procesit për sigurimin e burimeve alternative të gazit;
✅ miratimin e Programit për subvencione kapitale për zhvillim të rajoneve planore në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural për vitin 2022;
✅ prezantimin e prioriteteve të presidencës franceze me Bashkimin Europian;
✅ shqyrtimin e informacionit për Propozim strukturat dhe Planet aksionale për implementimin e sistemit për menaxhim indirekt me IPA mjetet për vitin 2022.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...