32.8 C
Skopje

Deklarata albanofobe të Maksim Dimitrievskit kundër Bujar Osmanit

Kryekomunari i qytetit të Kumanovës, Maksim Dimitrievski përkundër sfidave me problemet lokale ka vendosur të merret me politikën qendrore, respektivisht me politikën e jashtme të vendit. Dimitrievski shpreh hapur albanofobinë dhe tregon se pse nuk duhet të jetë një shqiptar MPJ në Maqedoninë e Veriut.

“A do të reagonte kështu Osmani, nëse në Bullgari do të jetonin shqiptarë e jo maqedonas. E këtu rrjedh përgjigjja pse ai nuk është i duhuri të jetë në këtë funksion”, ka thënë Dimitrievski për “Studio10” të televizionit “24”.

Se nuk është i duhuri, se është i huaj në këtë funksion, ditëve të fundit për Osmanin janë deklaruar Vlladimir Millçin, Sinisha Pekevski dhe një numër i madh i deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...