18.8 C
Skopje

Dehari-Hironori, kënaqësi të bashkëpunosh me Ambasadën Japoneze

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari ka pritur në takim Ambasadorin e Japonisë, Savada Hironori.

“Prita bashkë me Udhëheqësin e Sektorit për Asimit Emin Nasufi dhe Drejtorin e SHF “ Dr. Vlladimir Polezhinoski “, Goran Karafilloski Ambasadorin e Japonisë z.Savada Hironori i shoqëruar me zonjën e tij”, ka thënë Dehari.

“Ngrohtësi dhe kënaqësi të diskutosh për projekte zhvllimore dhe thellim të bashkpunimit të komunës sonë dhe Ambasadës japoneze”, është shprehur i pari i Kërçovës.

“E falënderova për mbështetjen e projektit me vlerë 100.000 euro për ndërrimin e dritareve në shkollë, si dhe për projektet tjera që do të aplikojmë në vijim!”, ka thënë Dehari.

Nder dhe respekt të bësh miq të mëdhenj në qytetin tonë!

Vetëm me punë ju duam!

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...