28.8 C
Skopje

Bilall Kasami hyri në “TOP 100” ditëshin e dështimit

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami i ka bërë 100 ditë nga zgjedhja e tij si i pari i qytetit. Në këto 100 ditë ai nuk ka realizuar as edhe një premtim nga ato të cilat i kishte dhënë para qytetarëve të Tetovës.

Kasami kishte paralajmëruar shumë ndryshime, ndërsa tani po del vetëm zhgënjim para votuesve që ia dhanë besimin për të zgjidhur problemet. Ai kishte premtuar shteg të biçikletave ndërsa pas zgjedhjes si kryetar i hoqi të gjitha, paralajmëroi transport publik falas për qytetarët por më pas e ndaloi, premtoi ishte parkingje pa pagesë, ndërsa sot, lëre që nuk janë pa pagesë, por dhe janë shndërruar në një katrahurë tëvërtetë.

Bilanci i dështimeve nuk ka fund. Qentë endacakë janë edhe një tjetër problem i madh në Tetovë që ai s’po gjen zgjidhje. Vetëm në dy javët e fundit 9 qytetarë janë kafshuar në qytet.

TË FUNDIT

Mbeturinat në kryeqytet nuk do të mblidhen, mbyllen deponitë

Mbeturinat në kryeqytet nuk do të mund të mblidhen nga Kompania “Pastrimi” si shkak i mbylljes së deponisë nga ana e Kompanisë për Menaxhimin...

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...