32.8 C
Skopje

Arifi: Oborri dhe parteri në SHFK “Anton Zako Çajupi” në Hotël do të rregullohet

Kryetari i Likovës, Erkan Arifi ka publikuar për opinionin projektin e ardhshëm të komunës i cili do të realizohet në të ardhmen e afërt.

“Sot në zyrat e Komunës së Likovës u bë prezentimi publik në lidhje me përfundimin e dokumentacionit teknik për Rrregullimin e oborrit dhe parterit të SH.F.K. ,,Anton Zako Çajupi,, , f.Hotël. Shumë shpejt do të fillohet me realizimin e këtij projekti për f.Hotël”, shkruan Arifi në Facebook. 

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...