29.8 C
Skopje

Sela si ish shefi i tij Thaçi, nuk jep dorëheqje

Njëjtë si në të kaluarën por edhe në periudhën e sotme nuk ka forcë që e rrëzon Thaçin nga roli i kryetarit të PDSH-së, njëjtë edhe Ziadin Sela po shkon hapave të ish shefit të tij. Thuajse të gjithë anëtarët e partisë ASH, aktivistë e të tjerë nuk e duan Selën kryetar parti edhe për një mandat tjetër.

90% janë kundër rikandidimit të Selës për kryetar partie dhe kryesimin e tij me ASH-në në mandatin e tretë. Pas shumë humbjeve të thella në çdo cikël zgjedhor të frustruar janë shumica e anëtarëve. Disa nga ta, emra të njohur në opinion kanë dhënë dorëheqje nga partia duke thënë se kjo është kundër statutit të partisë.

Sela po e përvetëson partinë. Përveç tij nuk ka tjerë të cilët mund të marrin vendime qoftë edhe më të vogla për ndryshimin e ndonjë pozite në parti. Taravari është më i pëlqyer se Sela, sipas statistikave brendapartiake.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...