28.8 C
Skopje

Po e du, një këngë dashurie për dëgjuesit shqiptar nga Dafina Sadiku

Këngëtadja Dafina Sadiku e cila njihet për zërin e sajë karakteristik,zë shumë të veqantë sot ka nxjerrë videoprojektin e sajë më të ri të titulluar “Po E Du” projekt ky i cili u publikua pikërisht në ditën e të dashuruarve me 14 Shkurt! Kënga “Po E Du” është realizuar nga Granit Gashi ndërsa videoklipi nga Time Pictures! Kjo këngë që nga fillimi ishte dëshirë e imja të realizohej për “Shën Valentin” dhe të gjithë të dashuruarit andaj dhe vendosa ta publikojë pikërisht sot shtoj më tejë Dafina! Kënga “Po E Du” është këngë shumë e veqantë për mua dhe ngjanë me këngën time “Pres” andaj edhe pse i dëgjojë të gjitha zhandret muzikore vetën më së miri e ndjejë në populloren moderne! Por, kur do e kemi në duar albumin e sajë artistja u përgjigj që ka shumë projekte gati të cilat do dalin para sezonit verorë andaj shpreson që edhe albumi më këngë për darsma do dalë para sezonit verorë me shumë risi tjera në album! Për një artist është e rëndësishme që publiku të ketë sa më shumë projekte të tij apo sajë për ti dëgjuar edhe pse unë jetoj në Gjermani dhe situata me Covid po na i ndryshon shumë here planët uroj që para sezonit verorë të sjelli para publikut shumë risi të cilat jemi duke i pregatitur enkas për ta dhe të gjithë dëgjuesit e muzikës popullore moderne shtoj më tej këngëtarja tashmë e famshme Dafina Sadiku! Po ashtu artistja uronë që sa më parë të stabilizohet situata pandemike në tërë Botën duke pasur mundësi të sjellim sa më shumë krijime të reja para të gjithë juve dashamirë të muzikës shqiptare përfundojë artistja Dafina Sadiku.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...