22.8 C
Skopje

Grubi e realizoi premtimin e dhënë, problemi me kalimin hekurudhor në Llopat të Kumanovës u zgjidh (Video)

Kalimi hekurudhor në fshatin Llopat, në shtrirje Kumanovë-Shkup ka filluar të funksionoje, ka njoftur Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave. Ky kalim nuk ka funksionuar për shkak defektit në mjetet e ndalimit dhe sinjalizimit të komunikacionit rrugor për udhëtarët të cilët udhëtojnë me automjete.

Personi përgjegjës në Stacionin Hekurudhorë në Kumanovë ka theksuar se defektet e sinjalistikës dhe rampa janë zgjidhur dhe janë funksionale.

Ditë më parë zgjidhjen e këtij problemi e ka premtuar zv.kryeministri Artan Grubi, i cili tha se kishte qene i painformuar per kete problem deri ne momentin qe i’u prezantua nga gazetaret.

“Është hera e parë që e kam parë apo dëgjuar këtë. Ju premtoj se që sot do të merrem me këtë çështje”, tha zv.kryeministri Grubi, më 29 janar të këtij viti.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...