31.8 C
Skopje

Çmimi i bukës ndryshon sipas zonave në Tiranë

Në zona të ndryshme të Tiranës, buka masive, ka çmime të ndryshme. Euronews Albania pyeti qytetarët për çmimin e bukës në zonën e Lapurakes dhe na treguan se çmimet varionin nga 60-120 lekë.

“60 leke e kam blerë”, tha një qytetare. “800 lekë e kam blerë bukën masive”, tha një tjetër. E njëjta gjë ndodh edhe në zona të tjera.

Rritja e çmimit të bukës nga 10-30 lekë për bukën ndodhi në muajin shtator të vitit që shkoi si pasojë e rritjes se çmimit të grurit në bursë, e që u  reflektua tek çmimi i miellit./Burimi:EuroNews

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...