29.8 C
Skopje

Jahti 73 milionë paund i Vladimir Putin largohet nga GjermaniaNdërsa bota është pushtuar nga ethet e një lufte të mundshme mes Ukrainës dhe Rusisë, Vladimir Putin ka larguar jahtin e tij nga një port në Gjermani gjatë kësaj jave, duke nxitur spekulimet se ai po i frikësohet sanksioneve të mundshme në rast të sulmit, shkruan Daily Mail.

Jahti i quajtur Graceful ka një vlerë prej 73,2 milionë paund. Ai është ndërtuar nga Sevmash në Rusi, ndërsa më pas lundroi për në Gjermani për modifikime të vogla. Luksi mbizotëron gjithandej në jahtin 82 metra të gjatë.

Bild ka shkruar së fundmi se jahti u “arratis” përpara se të gjitha riparimet të kishin përfunduar.

TË FUNDIT

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...