32.8 C
Skopje

Kasami turpëroi familjet e dëshmorëve me publikimin e emrave

Kryetari i komunës së Tetovës Bilall Kasami ka dëmtuar edhe imazhin e 150 familjeve të dëshmorëve të cilët edhe më herët kanë marrë ndihmë si nga Hazbi Lika, Sadi Bexheti dhe Teuta Arifi.

Gjithashtu në mesin e 511 kontratave, janë mbi 150 kontrata të familjeve të dëshmorëve që kanë marrë ndihmë nga Hazbi Lika, Sadi Bexheti e Teuta Arifi që Bilall Kasami nuk dihet a do të ndihmoj apo të zëvendësojë familjet e dëshmorëve me  militantët e BESËS.

Me publikimin e emrave Kasami ka bërë që edhe familjet e dëshmorëve të ndjehen të turpëruar dhe po ashtu çështja është a do t’ua marrë Kasami paratë edhe familjeve të dëshmorëve për tua dhënë militatëve të BESËS?

TË FUNDIT

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...