29.8 C
Skopje

Hasani përcjell porosinë e kryetarit Ahmeti: “Kush nuk punon nuk ka atdhe”

Mbrëmë, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat e rinj të kabinetit të ri qeveritar. Ndër to, u zgjodh edhe zëvendësministri i mbrojtjes, Bashkim Hasani, përcjell Flaka. Hasani të cilit për të dytën herë i besohet ky post, në faqen e tij në Facebook zbulon se çfarë e porositi lideri i partisë, Ali Ahmeti pas rizgjedhjes.

“Ata që nuk punojnë nuk kanë atdhe! Punoni si në tokën tuaj e mos pritni që tjetri t’ju thotë puna e mbarë!Një mandat i ri në mbrojtje! Vazhdojmë bashkë”, shkruan Hasani.

Krahas Hasanit, për zëvendësministra Kuvendi zgjodhi sonte edhe:

Agim Nuhiu, zv/ministër i Drejtësisë

Nazim Bushi, zv/ministër i Punëve të Brendshme

Xhabir Doko, zv/ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Komuniteteve

Fatmire Isaku, zv/ministre e Punëve të Jashtme

Abdulshyqyr Abedini, zv/ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe menaxhimit me ujërat

Bekim Rexhepi, zv/ministër i Transportit dhe Lidhjeve

Daim Luçi, zv/ministër i Kulturës

Lulzim Aliu, zv/ministër i Arsimit dhe Shkencës

Enver Husijni, zv/ministër i punës dhe politikës sociale

Filip Nikolloski, zv/ministër i Financave

Zoran Manevski, zv/ministër i Ekonomisë

Vlladimir Rendevsk, zv/ministër i Shëndetësisë

Zoran Dimitrovski, zv/ministër i Vetëqeverisjes Lokale

Aleksandar Bajdevski, zv/ministër i Shoqërisë Informatike dhe Adminstratë

Hristina Oxhaklieska, zv/ministër për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor.

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...