31.8 C
Skopje

DITA E PLISIT – Vazhdon tradita!

E kaluara, e sotmja dhe e ardhmja gërshetohen në një spektakël madhështor ku të ftuar janë personalitete të shquara të jetës politike, diplomatike, shkencore e kulturore!

Manifestimi “Dita e plisit” merr peshë institucionale duke u mbajtur nën përkujdesjen e zv. kryeministrit të parë z.Artan Grubi dhe me mbështetje nga Ministria e Kulturës në RMV! 17 shkurt, Ora: 15:00, Teatri shqiptar – Shkup.

Transmetimi në MRT2 dhe RTSH do të bëhet në të njejten ditë Ora: 19:00.
https://fb.watch/b64LHsKdl9/

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...