29.8 C
Skopje

Arifi në “Utrinski Brifing”: Kasami dështoi në tre mujorin e parë

Ish, kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi në emisionin “Utrinski Brifing”, që transmetohet në Sloboden Pecat ka folur për arritjet që kreu Bilall Kasami i ka arritur brenda periudhës tre mujore prej kur e mori mandatin, njofton indeks.mk

Arifi ka thënë se qytetarët e Tetovës po e pësojnë nga Kasami.

“Arritjet e mëdha në tre mujorin e parë të Bilall Kasamit janë, heqja e shtegut të biçikletave, ndalimi i transportit publik që u financua me mjete të bankës botërore, si dhe shtrejtimi i parkingjeve, kurse qytetarëve në fushatë u premtoi parkingje pa pagesë”, tha Arifi./indeks.mk/

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...