32.8 C
Skopje

Kuvendi nuk do ta shqyrtojë aspak propozimin për shfuqizimin e Qeverisë Teknike

Modeli i Qeverisë teknike nuk u shfuqizua. 32 deputetë votuan “për” nevojën që ndryshimet në ligjin me të cilin do të shfuqizohej modeli i qeverisë teknike, të miratohen me procedurë të shkurtuar. 55 deputetë votuan “kundër” nevojës së ligjit me procedurë të shkurtuar.

Kjo d.m.th. që Kuvendi nuk do ta shqyrtojë aspak propozimin. Propozimi ishte i VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...