31.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Kukan ishte një mik i madh i vëndit tonë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Eduard Kukan, mik i vendit dhe përkrahës i RMV drejt rrugës së integrimit në NATO de BE .
“Sot u nda nga jeta një tjetër mik i madh i vendit, përkrahës i rrugës sonë të integrimit në NATO dhe Bashkimin Europian, ish diplomati, anëtar i Parlamentit Europian dhe politikani sllovak, Eduard Kukan. Si kryesues i grupit të punës për Ballkanin Perëndimor, qasja e tij konstruktive në shërbim të stabilitetit të rajonit dhe të ardhmes europiane të tij do të mbetet shembulli më i mirë për gjeneratat e ardhshme të politikës dhe diplomacisë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...