31.8 C
Skopje

Ademi në “Rruga Drejt”: BDI forcohet kur sulmohet nga kundërshtarët politik!

Arbër Ademi në “Rruga Drejt” tha se kundërshtarët politik që sulmojnë BDI-në vetëm se e forcojnë këtë organizatë politike, ndërsa të tjerët vetëm dobësohen.

“Që nga viti 2002 e deri më sot ne kemi marrë shumë akuza si BDI. Njëherë nga VMRO e manden edhe nga LSDM. Gjithashtu edhe nga partitë shqiptare të cilat sot edhe janë zhdukur nga skena politike. Demokracia e Re, BDSH, Uniteti, LR-PDSH, mandej kemi marrë akuza nga PDSH, ASH, Alternativa se ne qenkemi e keqja e vendit. Dua të sqaroj se për BDI vendos populli dhe jo partitë që i përmenda. Bashkimi Demokratik për Integrim kur sulmohet forcohet edhe më tepër dhe jo rastësisht tash e sa vite udhëheq me pushtetin qëndror dhe lokal. Partitë opozitare dhe ato në pushtet si maqedonase apo shqiptare të cilët cak për të sulmuar e kanë BDI-në ato vetëm se dobësohen”, ka thënë Ademi.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...