18.8 C
Skopje

90% të anëtarëve të ASH e duan Taravarin kryetar, jo Selën

Në një anketë të bërë nga portali Almakos në pyetjen se kush dëshironi të jetë kryetar i ASH, 90% e anëtarëve të ASH-s janë përgjigjur se më i duhuri për ta udhëhequr partinë është Taravari.

Sela ka dështuar në çdo cikël zgjedhor dhe kjo duket qartë se si po reflekton tek votuesit e ASH-s. Ata janë të gatshëm që ta lëshojnë partinë në rast se Sela rizgjidhet kryetar partie.

Taravari është më i pëlqyer tek elektorati i ASH për shkak të fitores në komunën e Gostivarit.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...