22.8 C
Skopje

Seancë e jashtëzakonshme për energjinë, opozita mbledh nënshkrimet

Partitë parlamentare opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë mbledhur 40 nënshkrime për mbajtjen e një seancë të jashtëzakonshme për shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Këtë e ka konfirmuar për KOHËN shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i cili ka thënë se e ka dorëzuar kërkesën në Kryesi për mbajtjen e kësaj seance.

“Po, i kemi mbledhur gjithë opozita 40 nënshkrime. Kemi kërkuar që seanca të mbahet sot nga ora 10:50”, ka thënë Tahiri.

Në seancën plenare të djeshme të Kuvendit, opozita, përjashtuar AAK-në, lëshoi sallën pasi s’u fut si pikë debati për shtrenjtimin e rrymës.

Kuvendi ka paralajmëruar mbajtjen e një seance plenare gjatë ditës së sotme nga ora 11:00.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...