29.8 C
Skopje

Në spitalet e Kosovës 135 pacientë me COVID janë në oksigjenoterapi

Në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme rajonale janë duke u trajtuar 197 pacientë, prej tyre 194 janë pozitivë me COVID-19 e tre janë negativë.

135 pacientë janë me oksigjenoterapi e 13 janë në Mjekim Intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 66 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 11 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 20 pacientë

Spitali i Prizrenit, 18 pacientë

Spitali i Gjilanit, 19 pacientë

Spitali i Pejës, 14 pacientë

Spitali i Gjakovës, 21 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 10 pacientë

Spitali i Ferizajt, 9 pacientë

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...