31.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Kontributi i Ilirit në kulturën kombëtare është i jashtëzakontë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot takoi kolosin e madh të muzikës shqipe, Ilir Shaqirin.

Ahmeti shpërndau në rrjetin social Facebook një status duke përgëzuar Ilir Shaqirin për kontributin e tij në kulturën kombëtare. Më poshtë statusi i plotë i Ahmetit.

“Këmbim i bukur mendimesh sot me kolosin e këngës shqipe Ilir Shaqiri për folklorin, letërsinë, artin. Kontributi i Ilirit në kulturën kombëtare është i jashtëzakontë dhe çdo takim me të është kënaqësi e veçantë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. 

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...