22.8 C
Skopje

Furkan Saliu kundër Taravarit: Kë rrezikoi Ëmbla?!

Gazetari i KlanTV Maqedoni Furkan Saliu reagoi kundër Kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravarit i cili akuzoi Ëmblën e vogël edhe për sëmundje tjera, Saliu i reagoi në një postim në rrjetin e tij social në Facebook ku shënoi.

“ Qëllimi i vetëm i inicimit të temës “Ëmbla” ka qenë që fëmijët që janë pak më të veçantë se të tjerët, mos të diskriminohen për shkak se janë më të ndryshëm se tjerët. Qëllimi asnjëherë nuk ka qenë demonizimi i prindërve që e kanë nënshkruar peticionin, apo demonizimi i drejtorit.

Sot, Kryetari i Gostivarit nxori në opinion disa pohime që ne i dëgjuam. Insistuam që të ndalen edhe prindërit që u nënshkruan në atë peticion që ta dëgjojmë edhe versionin e tyre, por ata refuzuan të dalin para kamerave.

Prononcimin e Z. Taravarit e kishte dëgjuar edhe babai i Ëmblës, Z. Ilir Ademi dhe menjëherë u përgjigj.

Ne si gazetarë nuk jemi këtu që të gjykojmë dikë, prandaj vlerësimin bëjeni vet.“

#ëmbëldrejtndryshimit

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...