29.8 C
Skopje

Erkan Arifi: Filloi rregullimi i shtratit të lumit në fshatin Hotël

Prej të hënës, ka filluar rregullimi i shtratit të lumit në fshatin Hotël të komunës së Likovës, një problem me të cilin prej kohësh janë ballafaquar banorët e këtij fshati.

Këtë njoftim sot e ka bërë kryetari i komunës, ErkanArifi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Facebook, ku thotës e “veçmë ka filluar rregullimi i shtratit të lumit në fshatin Hotël”.

Më poshtë mund ta lexoni statusin e plotë të kryetarit Arifi:

“Prej ditës së djeshme kanë filluar punimet për rregullimin e shtratit të lumit në fshatin Hotël.”

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...