29.8 C
Skopje

Përplasen dy furgonë me udhëtarë në Kondovë

Një aksident ka ndodhur këtë mesditë në Kondovë të Komunës së Sarajit ndërmjet dy furgonave të cilët bartnin udhëtarë.Sipas burimeve jozyrtare në aksident janë lënduar 8 nxënës me lëndimë të lehta trupore dhe janë dërguar për kontrolle në qendrën spitalore.Në vendngjarje pritet që të arrijë edhe policia./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...