20.8 C
Skopje

Paraburgim 30 ditë për dy personat në Aeroportin e Shkupit

Dy persona gjatë ditës së djeshme u arrestuan në Aeroportin e Shkupit për shkak të dyshimeve të bazuara se kanë kryer veprën penale për drogë dhe u dërguan para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit.

Gjykatësi ka pranuar propozimin e prokurorisë dhe caktoi paraburgim për 30 ditë për të dysharit N.K, ndërsa ndaj të dyshuarit M.Z i caktoi paraburgim shtëpiak prej 30 ditëve.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, PTHP në aksionin e zbatuar bashkë me MPB, zbuluan 40 paketime me drogë që përfshinte shumë prej 50 milionë eurove.

Aksioni, sipas MPB-së, ishte rezultat i bashkëpunimit ndërkombëtar me qëllim që të zbulohet grupi kriminal i personave që kanë kryer tregti me drogë.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...