Grubi publikon pamje nga zhvillimi i punimeve në Kopshtin e fëmijëve “Fidani” (Video)

0
53

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në rrjetin social Facebook ka shpërndarë videomaterialin se si po zhvillohen punimet në çerdhen “Fidani”, çerdhe kjo e cila është edhe më e madhja në vendin tonë.

Kopshti i fëmijëve “Fidani” është në Komunën e Çairit. Vlera e kësaj çerdheje kap shifrën e 120.080.880 denarëve. Hapësira e përgjithshme e ndërtimit është 3150 m2, ndërsa kapaciteti është 350 fëmijë dhe gjithsej 21 kabinete.

Statusi i plotë i Grubit:

“Bashkë me kryetarin e Komunës së Çairit Visar Ganiu dhe ministreshën e atëhershme për Punë dhe Politikë Sociale, Jagoda Shahpaska më 25 Dhjetor të vitit 2020 vendosëm gurthemelin e çerdhes më të madhe më vend.”
Ndiqeni videon e zhvillimit të punimeve për ndërtimin e saj!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here