32.8 C
Skopje

Çfarë përfiton Taravari nëse ia merr Selës partinë?

Pas humbjeve të thella në çdo cikël zgjedhor të ASH-s dhe Ziadin Selës, Taravari po përgatitet që ta merr përsipër udhëheqjen e partisë. Votuesit e revoltuar me Selën kërkojnë dorëheqjen e menjëhershme të tij duke favorizuar Taravarin pas fitores në Gostivar.

Pyetja e cila parashtrohet më së shumti është se çfarë do të përfitojë Taravari në rast se zgjidhet kryetar partie?

A do të ketë mundësi që ta rikthejë besimin tek qytetarët pas humbjeve të thella të cilat i shkaktoi Sela?

Qytetarët poashtu pyesin se a do të dështojë edhe Taravari si Sela për faktin se asgjë e mirë nuk i erdhi partisë edhe kur Taravari ishte sekretar gjeneral i partisë. Humbën në zgjedhjet parlamentare ndërsa në zgjedhjet lokale të vitit 2021 humbën rreth 40 mijë vota.

TË FUNDIT

Spasovski: Krimi është ulur për 8,31% në RMV

Në periudhën janar-20 qershor 2022, në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsej 10.834 vepra penale, njofton ministri i Punëve të...

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...