22.8 C
Skopje

Ahmeti: Rasti i Ëmblës më preku thellë, kërkova intervenim të menjëhershëm

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka reaguar pas rastit të vogëlushes Ëmbla Ademi nga Gostivari, të cilës iu bë një padrejtësi e madhe duke e larguar nga mësimi.

Më poshtë statusi i plotë i Ahmetit i postuar në Facebook.

U ndjeva thellësisht i prekur nga rasti i Ëmblës së vogël në SH.F. “Bashkimi” në Gostivar dhe kërkova intervenimin e menjëhershëm të institucioneve kompetente në mbrojtje të të drejtave dhe rikthimit të vogëlushes në bankat shkollore pranë bashkëmoshatarëve të saj.

Themelet e shoqërisë sonë do të qëndrojnë të shëndosha vetëm nëse udhëhiqemi nga virtytet e larta njerëzore të respektit dhe përkujdesit për njëri tjetrin.

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...