20.8 C
Skopje

Simon Cowell pësoi aksident me biçikletë, dërgohet në spital me urgjencë

Simon Cowell është ‘me fat që është gjallë’ pasi pësoi një aksident me biçikletën e tij elektronike në përplasjen e tij të dytë në 18 muaj.

Manjati 62-vjeçar i muzikës u dërgua me urgjencë në spital pranë shtëpisë së tij në perëndim të Londërs me dyshimet për tronditje, prerje në fytyrë dhe një krah të thyer pasi u përplas në rrugë me shpejtësi 20 mph, ndërsa nuk mbante helmetë.

Manjati i muzikës më parë mbeti me shpinë të thyer pas një përplasjeje të tmerrshme me biçikletë elektronike në Malibu në gusht të vitit 2020, shkruan DailyMail.

Në aksidentin e fundit, Simon ‘i lagur me gjak’ u ndoq nga kalimtarët përpara se të vinin mjekët, ndërsa tre shikues ndaluan gjithashtu trafikun që po afrohej.

Cowell u lirua nga spitali të njëjtën mbrëmje me një gips në krah dhe është urdhëruar të pushojë.

Një burim i tha tabloidit britanik The Sun: “Simon është me fat që është gjallë. Ai po pedalonte së bashku, me motorin elektrik të ndezur, kur rrotat i dolën papritur nga poshtë, pasi goditën një copë të mishit të tij të mbuluar nga gjaku”.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...