RMV-Kosovë / Sela premton lehtësim të masave anti-Covid, harron se vendimi ka qenë deri më 4 shkurt

0
77

Kryetari i ASH, Zijadin Sela sot ka qenë në Kosovë për të takuar krerët e partive politike, kryeministrin dhe presidenten e vendit ku kanë folur për disa tema të cilat janë aktuale në vend dhe në Kosovë.

Mes tjerash Sela ka thënë se me kryeministrin Kurti kanë biseduar edhe për lehtësimin e masave anti-Covid në kufij duke harruar se vendimi ka qenë se këto masa janë për tu zbatuar deri më 4 shkurt (pasnesër).

Nesër pritet vendim i ri nga qeveria e Kosovës për të vendosur se a do të vazhdojë bllokimi i lëvizjes me vetëm dy doza të vaksinës nga RMV dhe anasjelltas nga shteti fqinj Kosova.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here