Sela nuk ia ka idenë se kur kalon afati i masave anti-Covid mes RMV dhe Kosovës, premton lehtësime

0
69

Kryetari i ASH, Zijadin Sela sot ka qenë në Kosovë për të takuar krerët e partive politike, kryeministrin dhe presidenten e shtetit. Pas takimit me kryeministrin Kurti, Sela ka thënë se pritet të lehtesohen masat anti-Covid mes dy vendeve tona.

Zijadin Sela ka harruar se vendimi ka qenë se këto masa që janë vendosur nga ana e Qeverisë së Kosovës janë për tu zbatuar deri me datë 4 shkurt e më pastaj të shikohet se si do të vazhdojë lëvizja.

Nesër pritet vendim i ri nga qeveria e Kosovës për të vendosur se a do të vazhdojë bllokimi i lëvizjes me vetëm dy doza të vaksinës nga RMV dhe anasjelltas nga shteti fqinj Kosova.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here