31.8 C
Skopje

Real Madrid shfaq interesim për mbrojtësin e Arsenal08:56 | 30 Janar 2022

Real Madrid raportohet se po shfaqet si kërkues potencial për transferimin e të riut të Arsenalit, William Saliba.

20-vjeçari duket si një talent i shkëlqyer pasi tërhoqi vëmendjen si i huazuar te skuadra e Ligue 1, Marseille këtë sezon, por ai është anashkaluar çuditërisht nga menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta.

Sipas raportimeve të “SPORT’, Real Madrid ka hedhur një vështrium për Saliban, për të cilin ata ishin gjithashtu të interesuar para se ai të nënshkruaj për skuadrën londineze disa vite më parë.

Raporti gjithashtu shton se tifozët e Arsenalit do të ishin të zhgënjyer nëse ngurrimi i Artetas për të përdorur një lojtar të ri të talentuar do të thotë se ai përfundon në një klub tjetër më të madh./Arbresh.info

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...