31.8 C
Skopje

Taravari: Nëse nuk kandidon Sela, mund ta shqyrtoj kandidimin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në një deklaratë për mediat e vendit ka shprehur ambicien e tij për të kandiduar si kryetar i Aleancës për Shqiptarë në rast të moskandidimit të kryetarit aktual Zijadin Sela në kongresin e këtij subjekti politik që pritet të mbahet më 27 Mars të vitit 2022.

“Në parim unë mendoj se zotëri Sela duhet të vazhdojë, por do ta shohim. Jemi duke diskutuar kryesisht me zotëri Selën si e ka planin më tutje. Në qoftë se nuk kandidon, edhe mund të shqyrtohet ajo mundësi”, ka potencuar Taravari.

 

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...