32.8 C
Skopje

Nga një person anoreksik u shndërrua në personin “më të frikshëm” (Foto)

Martyn Ford është shembulli tipik se si një njeri mund të pësojë ndryshime drastike, madje aq shumë sa duket në kufijtë e të pabesueshmes.

Gjithçka nisi krejt rastësisht në moshën 19-vjeçare.

Ndërsa po shëtiste me mamanë befas bie pa ndjenja për shkak të anoreksisë.

“Ne po ecnim në rrugë dhe presioni im i gjakut, gjithçka, ishte vetëm zero’, tregon ai për Dayly Star.

“Ky ishte momenti kur kur e kuptova se duhej të bëja ndryshimin tim. Thashë me vete “Do të ha”. Dhe shkova në shtëpi dhe pothuajse u ushqeva me forcë”.

Ajo që e kishte çuar Fordin në atë pikë ishte më thellë se vetëshkatërrimi irracional.

Tani 39-vjeç, bodybuilderi i quajtur “Njeriu më i frikshëm në Planet” aktualisht po përgatitet për përplasjen e tij të boksit në peshën e rëndë me “Hulkun iranian”, Sajjad Gharibi.

Termi ‘peshë e rëndë’ ndoshta nuk e përfaqëson atë denjësisht, me Fordin, gjithashtu i njohur botërisht si aktor dhe influencues i mediave sociale. Rivali i tij është pothuajse në nivelin e tij edhe pse duhet të punojë më shumë në formësimin e muskujve.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...