18.8 C
Skopje

Messi për herë të parë luajti me numrin “10” tek ekipi francez

Paris Saint Germain u eliminuan në mënyrë të pabesueshme nga Kupa e Francës. PSG u mund nga Nice në shtëpi pas goditjeve të penalltive. Ndeshja përfundoi pa gola, teksa miqtë festuan me rezultatin 6:5 pas penalltive.

Në këtë ndeshje, Lionel Messi luajti për herë të parë me numrin “dhjetë” mbi shpinë, numër me të cilin u bë i famshëm në Barcelonë. Në mungesë të Neymar, argjentinasi mori numrin 10 sepse rregullat e kompeticionit kërkojnë që të gjithë lojtarët në formacionin fillestar të mbajnë numrat nga 1 deri në 11.

 

 

Messi mund të kishte shënuar në fundin e pjesës së parë, por portieri Marcin Bulka shpëtoi me një ndërhyrje të shkëlqyer. Problemet më të mëdha për parisienët krijoi Justin Kluivert, i cili kishte dy mundësi të arta për të shënuar..

Megjithatë, ndeshja përfundoi pa gola. Pas 90 minutash nisën gjuajtjet e penalltive, ku lojtarët e PSG-së, Leandro Paredes dhe Xavi Simons, gabuan dhe lejuan Nice të fitojë 6-5.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...