31.8 C
Skopje

Bexheti vizitoi SHF “Drita” me rastin e fillimit të gjysmëvjetorit të dytë

I pari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, i shoqëruar nga këshilltari komunal, Haxhiu, sekretari  i komunës, Shabani dhe përgjegjësi i sektorit për arsim, Rexhepi, vizitoi shkollën fillore “Drita” të fshatit Rashçe për të shënuar fillimin e gjysmëvjetorit të dytë.

Siç thuhet në një njoftim të komunës përmes rrjetit social të Facebookut, gjatë vizitës Bexheti ka realizuar një takim me të gjithë të punësuarit në këtë shkollë, ku nga afër i ka dëgjuar kërkesat dhe nevojat e tyre për zhvillim efikas të procesit mësimor.

Me këtë rast, autoriteteve të shkollës u është sugjeruar që t’ju përmbahen masave preventive shëndetësore të rekomanduara nga ministria e Arsimit.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...