22.8 C
Skopje

Vetëvritet ish-missi i SHBA-së në moshën 30 vjeçare

Ish missi i SHBA-së, Cheslie Kryst ka ndërruar jetë në moshën 30-vjeçare. Mediat e huaja raporton se Kryst vdiq të dielën pasi u hodh nga një ndërtesë 60-katëshe në New York.

Ajo jetonte në katin e nëntë të ndërtesës, por për herë të fundit është parë në tarracën e katit të 29-të.

Kryst, e cila u kurorëzua Miss SHBA në vitin 2019, postoi një foto në Instagram para se të vdiste. “Kjo ditë ju sjelltë paqe”, ka shkruar ajo krahas një fotoje të saj. Familja e saj konfirmoi lajmin përmes një deklarate për mediat.

“Drita e saj e madhe ishte ajo që frymëzoi të tjerët në mbarë botën me bukurinë dhe forcën e saj. Ajo kujdesej, dashuronte, qeshte dhe shkëlqente. Cheslie mishëroi dashurinë dhe u shërbeu të tjerëve, qoftë përmes punës së saj si avokate që lufton për drejtësi sociale, si Miss USA dhe si mikpritëse në Extra.”, thuhet në deklaratë.

TË FUNDIT

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...

MINT: Nafta lirohet për katër centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT) i ka publikuar çmimet maksimale apo “tavan” të naftës dhe derivateve të tjera për 24 orët e ditës...