29.8 C
Skopje

Grubi: Partitë shqiptare kërkojnë zgjedhje, por luten të mos ketë!

 “Nuk dua të jem arrogant por jam I bindru se partitë opozitare shqiptare e kanë gojën plot gjatë gjithë ditës por luten që zgjedhje të mos ket. BDI-ja e vetme është dyfish para të gjithë partive politike bashk”, tha Grubi, i cili tha se asnjëher partitë politike shqiptare nuk kanë bartur përgjegjësi edhe pse janë përgjysmuar votat e tyre.

“Asnjëri nuk ka bartur përgjegjësi, edhe pse kanë përgjysmuar votat e tyre, duke I’u ofruar mposhtjen e BDI-së dhe Ali Ahmetit si projekt I vetëm. Ata, flasin për zgjedhje por luten të mos ket zgjedhje”, shtoi Grubi.

Për kërkesën e VMRO-së për zgjedhje Grubi tha se vendi është në krizë dhe se Qeveria po punon për zgjidhje të projekteve dhe zbutje të krizës energjetike dhe sigurimin e shtëpive të ngrohta. “Me këtë qeveri arritëm të nënshkruajmë dhe miratojmë me “Behtelenka”, e shpallëm tenderin për konsulent për të biseduar me Behtelenka, për të ndërtuar koridorin e tetë, që i bije autostradë deri në Qafthanë, projekti tjetër është rruga e Arbrit, po edhe autostrada Shkup-Bllacë.

TË FUNDIT

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...