31.8 C
Skopje

Grubi: Opozita po e bllokon në Kuvend ligjin për lojërat e fatit

Zv. Kryeministri i parë Artan Grubi ka deklaruar se ligji për lojërat e fatit para 5 muajsh është miratuar nga Qeveria.

Ai tha se I njëjti është dorëzuar tek komisioni për financa dhe buxhet I cili ligjin e njëjtë sipas Grubit e ka future në sirtarë.

“Kemi miratuar ligjin për largimin e kazinove dhe bastoreve 500 metra larg shkollave dhe objekteve tjera edukuese, për ti larguar nga nxënësit, studentët. Për motive të panjohura është bllokuar I njëjti nga opozita”, ka deklaruar Grubi.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...