18.8 C
Skopje

Eriksen flet pas kalimit tek Brentfordi

Christian Eriksen ka kompletuar zyrtarisht kalimin te Brentfordi.

Mesfushori danez nuk ka luajtur futboll që nga Euro 2020, atëherë edhe kur pësoi arrest kardiak në takimin që Danimarak e zhvilloi ndaj Finlandës.

Derisa shkëputi kontratën me marrëveshje të dyanshme me Interin, Eriksen arriti të siguronte kalimin te Brentfordi, derisa kishte edhe një mesazh për tifozët e skuadrës.

“Përshëndetje të gjithëve, jam Christian Eriksen. I lumtur të ju njoftoj se kam nënshkruar me Brentfordin dhe mezi pret të startoj. Shihemi së shpejti”, ishin fjalët e danezit.

Mesfushori ka nënshkruar kontratë me klubin nga Liga Premier deri në fund të këtij edicioni, me mundësi vazhdimi edhe për disa vite të tjera.

Kujtojmë se danezi ishte edhe në të kaluarën në elitën e futbollit anglez, derisa luante për Tottenhamin. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...