29.8 C
Skopje

Ziadin Sela apo Arben Taravari, kush do t’i prijë Aleancës?

Se kush do të prijë me Aleancën për shqiptarët Sela apo Taravari mbetet të shihet pas zhvillimeve të fundit në këtë parti se cili do të merr përkrahjen edhe për një mandat, Sela i cili tash e shumë vite e çon partinë në humbje apo do të tërhiqet ose do ti lë vendin Taravarit i cili poashtu si tandem i Selës ishte bashkë me të në krye të partisë që e çuan në humbje?

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...