29.8 C
Skopje

Mickoski: BDI është faktori kryesor në këtë Qeveri

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nuk e “kapërdinë” dot shkuarjen e Ahmetit bashkë me disa ministra në Prishtinë.

Thotë se Qeveria aktuale e vendit është e gjitha e BDI-së dhe se LSDM nuk është asnjë faktor. Sipas tij, Ahmeti me ministrat e vet prezantohen si të jenë udhëheqës të shtetit, ndërsa kanë vetëm 15 deputetë në Kuvend.

“Kjo Qeveri sipas meje është Qeveri e BDI-së, e mbështetur dhe administruar nga LSDM dhe nga partnerët e koalicionit të LSDM-së. Sot këtë e pamë edhe në vepër se si në Prishtinë, Ali Ahmeti, Artan Grubi dhe ministrat e tjerë bëjnë krim me pjesën tjetër të qytetarëve duke u prezantuar si udhëheqës të shtetit me vetëm 15 deputet në Kuvend”, tha Mickoski.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...