Covid-19 / 2.390 raste të reja në Kosovë

0
82

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 2 mijë e 390 viktima nga COVID-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 10 mijë e 336 testime janë shëruar 1 mijë e 291 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 35 mijë e 051.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2 mijë e 556 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 milionë e 776 mijë e 133 doza të vaksinës.

Deri më sot 893 mijë e 512 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Ndërsa janë dhënë 77 mijë e 437 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19./21Media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here