22.8 C
Skopje

Shaqiri: Investime të barabarta për të gjitha komunat

Ministria e Arsimit dhe e Shkencës dhe vetëqeverisjet lokale janë të orientuara për bashkëpunim të përditshëm sepse sigurimi i arsimit cilësor është me interes të ndërsjelltë.
Gjatë javës prita në takim dhe kryetarët e Komunave të Bogovinës dhe Dollnenit, Besnik Emshiu dhe Urim Ibeski, ku diskutuan për procesin edukativo-arsimor në të dyja komunat dhe mënyrat për përmirësimin e tij.
Mora konfirmim nga kryetarët e komunave se të gjitha shkollat komunale janë gati për fillimin e gjysmë vjetorit të dytë me prezencë fizike të nxënësve, gjë që është në interesin më të mirë të nxënësve. Ashtu si edhe në gjysëm vjetorin e parë, mësimi do të zhvillohet në përputhje me protokollet dhe masat mbrojtëse.
Do të investojmë në mënyrë të barabartë në të gjitha komunat, pavarësisht se a janë ato urbane apo rurale, pavarësisht nga përbërja etnike e nxënësve, sepse të gjithë fëmijët kanë të drejtë në arsim cilësor.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...