Protestuesi i revoltuar kërkon tërheqjen e Kurtit

0
65

Në mesin e protestuesve sot, ishte edhe një person nga Skenderaj i cili ankohej për vështirësitë në jetën e tij.

Ai i është drejtuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke i kërkuar që të tërhiqet.

Ai thotë se ka mbetur pa shtëpi dhe se i ka vdekur gruaja, e kështu nuk mund të jetojë në këtë gjendje.

“Më kanë lanë pa shpi, më kanë lanë pa kurgjo, gruaja më ka vdek. Vramëni bre! Nuk muj jetoj ma”, dëgjohet të thotë ky qytetar.

Tutje ai thotë: “Unë kam edhe shpi në Skenderaj, ma kanë marrë hajnat, ma kanë rrxue, më kanë lanë pa shpi, pa banesë e pa kurgjo”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here