32.8 C
Skopje

Policia kryen kontrolle në 347 lokale, konstatohen një sërë shkeljesh

Prej në mesnatë e deri në ora 04:00 të mëngjesit policia ka kryer kontrolle në 347 lokale, me çrrastë ka konstatuar një sërë parregullsish, ndër to edhe prezencën e 56 personave të moshës së mitur.

Janë hasur edhe persona që nuk kanë poseduar certifikatë vaksinimi dhe ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Nga MPB-ja njoftojnë se gjatë aksionit janë ndaluar dhe tre persona të cilët dyshohen për prodhim dhe lëshim në qarkullim të lëndëve narkotike.

 

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...